Dabas parādību fotogrāfijas


Sniegpārsliņas II
janvāris 23, 2011, 15:22
Filed under: Sniegpārsliņas, Sniegs

Tieši pirms mēneša pirmo reizi izmēģināju veiksmi sniegpārsliņu bildēšanā! Tajā reizē iegūtās bildes mani ļoti apmierināja…,bet jau drīz sāku just- “kaut kas nav!”. Jau laiciņu atpakaļ biju uzgājis interneta lapu par sniegpārsliņu bildēšanu, pēc tajā atrodamajiem ieteikumiem nolēmu uztaisīt mazliet “advancētāku” sniegpārsliņu bildējamo agregātu. Pagāja kāds laiciņš līdz atradu visus vajadzīgos materiālus un izdomāju kā vecu statīva galvu piemontēt klāt dēlim. Pa vidu vēl Ziemassvētki un Jaunais gads un drīz sekojošais atkusnis manus plānus attiecībā uz sniega fotografēšanu pamatīgi pabojāja.
Pēdējās trīs dienas bija pietiekami labvēlīgi apstākļi, lai izmēģinātu “uzražoto” aparātu, kurš ārēji izskatās pēc mikroskopa, tikai visas palielināmās lēcas, okulārus utt. aizstāj fotoaparāts ar īpašu objektīvu konstrukciju. Piektdienas rītā bildējamā ierīce tika iznesta ārā un izmēģināta uz sniegpārsliņām, kas lielā daudzumā krita no gaisa! Līdz ar LED lukturīša ieviešanu ierīcē, vairs neesmu tik ļoti atkarīgs no gaismas apstākļiem+lukturītis padara pārsliņas labāk redzamas.
Pēc pirmajām bildēm secinu-viss strādā ļoti labi, vēl vieglāku darbu padara fotoaparāta “Live View” funkcija, kad varu skatīties ekrānā uz sniegpārsliņu un fokusēt uz to.
Liela problēma ir tā, ka “Live View” un “-” grādi ļoti ātri nobeidz bateriju, par spīti tam ka man ir bateriju paka(grips) ar divām baterijām iekšā-bildēšana samērā ātri beidzās… 😀

Zemāk mans pēdējo trīs “dienu” guvums:

Advertisements

Atstāt komentāru so far
KomentētKomentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s%d bloggers like this: