Dabas parādību fotogrāfijas


Rets Saules halo virs Rīgas!
aprīlis 10, 2010, 15:22
Filed under: Atmosfēras optiskās parādības, Saules halo

Piektdien, 09.04.10 debesīs bija vērojams reti iespaidīgs halo. Tas maksimuma fāzē izveidoja pilnu parhējija apli(“parhelic circle”), kas izpletās pa lielāko debess daļu un pastāvēja vismaz stundu.
Dienas sākumā bija vērojams visparastākais 22° halo, bet dienai ritot, tam “pieauga” arī “circumscribed halo” un “saules suņi”. Kā pēdējais izveidojās jau pieminētais parhēlija aplis kas izveidoja pilnu 360° apli, kas ir visai reta optiskā parādība. Nelielu daļu no parhēlija apļa var novērot biežāk.

Papildinājums 21.04.2010.
Atmosfēras optisko parādību eksperts Less Kovlijs(Les Cowley) atzina,ka novērotajā parhēlja lokā nebija izveidojies 120° parhēlijs.

Vairāk par parhēlija loku:

Parhēlija loks ir balts aplis debesīs, kas vienmēr virs horizonta atrodas vienā augstumā ar Sauli. Lielākajā daļā gadījumu novērojama tikai daļa no parhēlija loka, kas sākās(atiet) no Saules, retāk(pat ļoti reti) novērojams pilns parhēlija loks, kad redzams viss baltais aplis.
Kad redzamas īsi fragmenti no parhēlija loka sākuma, ir vērts pārbaudīt debesis apkārt, jo tur var būt loka turpinājums.
Loks ir balts(vai gandrīz balts), jo Saules staru izejas(izejas no ledus kristāla) leņķis gandrīz vienmēr ir vienāds ar staru ieejas leņķi kristālā.

Šajā bildē redzams 22° halo, kam augšā ir “circumscribed halo”, bet sānos “saules suņi”, parhēlija loks ir gaišā līnija,kas atiet no sāniem uz abām pusēm un iet cauri saules suņiem. Bildē redzama maza daļa no parhēlija loka.

Bilde ir tāda “bezformīga”,jo ir salikta no 3 atsevišķiem attēliem.

Te redzama bilde,kurā ir pilns parhēlija loks. Attēls izveidots no 14 atsevišķām bildēm, tapēc ir ar vēl interesantāku formu,kā iepriekšējais… 😀
Neizskaidrojamu iemeslu dēļ Saule ir palikusi ļoti spoža un izplūdusi…,laikam jau tapēc,ka kaut ko nepareizi darīju(neizdarīju) savienojot bildes.

P.S. Milzīgs paldies tai lidmašīnai,kas redzama bildē-tā ļoti atviegloja bilžu savienošanu,jo makoņi un parhēlija loks nebija pietiekami kontrastaini! 😀

Šajā bildē redzama parhēlija loka daļa tuvumā.

Bilde, kurā redzams salīdzinājums ar neapstrādātu halo un apstrādātu(“asinātu”), lai izceltu halo detaļas.

Advertisements

4 komentāri so far
Komentēt

Ļoti interesanti…

Komentārs by Maija

Forša bilde!

Komentārs by lightning

heh, labais !!!!!

Komentārs by param

ogo o0

Komentārs by SairaM
Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s%d bloggers like this: